INDUSTRIES / ECONOMICS

Atlas Copco

Zde najdete základní dělení a údaje o sortimentu firmy Atlas Copco

 

 Stacionární kompresory - Olejové - Šroubové

Dvoustupňové (zatíženo, odlehčeno)

Atlas Copco - kompresory

Spolehlivé kompresory do provozů se stabilním odběrem stlačeného vzduchu.

Nabízíme šroubové kompresory v mnoha řadách od 2,2 kW do 500kW, pro malé dílenské provozy, až po velká průmyslová odvětví. Samozřejmostí je nabízené příslušenství, jako jsou sušky vzduchu, výměníky tepla, vzdušníky, filtry atd.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat

VSD (s frekvenčním měničem otáček)

Atlas Copco - kompresory

Kompresory VSD jsou určeny pro provoz, kde poptávka po stlačeném vzduchu kolísá, například pro zařízení, která používají různé procesy nebo více směn, takže požadavek na průtok se během dne zvyšuje a snižuje.

Sofistikovaná technologie významně snižuje provozní náklady a je tou správnou alternativou při obměně kompresorových stanic.

Nabízíme šroubové VSD kompresory v mnoha řadách od 7 kW do 315kW.

Samozřejmostí je nabízené příslušenství, jako jsou sušky vzduchu, výměníky tepla, vzdušníky, filtry atd.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat

 


 

Stacionární kompresory - Olejové - Pístové

Atlas Copco - kompresory

Řada pístových kompresorů Automan nabízí kompaktní, univerzální a spolehlivý zdroj stlačeného vzduchu pro rozmanité aplikace, které vyžadují menší množství stlačeného vzduchu. Nabízené varianty jsou od 1,5 kW po 15kW.

Pístové vysokotlaké

Atlas Copco - kompresory

Některé aplikace v oblasti stlačeného vzduchu a technických plynů vyžadují mimořádně vysoký tlak. Bylo by však neefektivní navrhnout celý systém pro stálé poskytování vysokého tlaku, pokud je tento tlak potřeba po určitou dobu nebo pokud jej většina aplikací vůbec nepotřebuje. Proto je dotlačovací kompresor cenným doplňkem systému stlačeného vzduchu: zajišťuje vysoký tlak navíc přesně v okamžiku, kdy je potřeba. Dosahované tlaky jsou 40 až 300 bar.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat

 Stacionární kompresory - Bezolejové - Šroubové

Bezmazné šroubové kompresory se vstřikem vody AQ

Atlas Copco - kompresory

Šroubové kompresory se vstřikem vody AQ splňují vaše požadavky na čistý vzduch bez příměsí oleje. Zajišťují nejlepší energetickou účinnost ve své třídě pro aplikace vyžadující spolehlivost a čistotu stlačeného vzduchu. Pracovní tlak 7,4 až 13 bar. Výkon motoru 15 až 55 kW.

Nízkotlaké bezmazné šroubové kompresory ZE a ZA

Díky přísunu vzduchu bez obsahu oleje s certifikací třídy 0 jsou naše šroubové kompresory ideálním partnerem pro jakoukoli aplikaci pneumatické dopravy, zejména v oborech, které vyžadují celkové zabezpečení produktu, jako je například zpracování cementu, sádrovce a potravinářský průmysl a výroba nápojů. Řada ZE/ZA certifikována podle normy ISO220 000, což zaručuje vhodnost použití i v potravinářském průmyslu & výrobě nápojů. Pracovní tlak 1 až 4 bar. Výkon motoru 30 až 522 kW.

Středotlaký bezmazný šroubový kompresor s vysokotlakým pístovým dotlačovacím kompresorem ZD (VSD)

Atlas Copco - kompresory

Hybridní řešení ZD (VSD) kombinuje výhody bezmazné šroubové technologie, rotační bubnové sušičky a technologie pístových dotlačovacích kompresorů. Výsledkem je suchý vzduch nebo dusík bez obsahu oleje pro aplikace se středním nebo vysokým tlakem, jako jsou:

  • výroba PET lahví: vyfukování
  • instrumentační vzduch
  • zachycení odváděného přírodního dusíku
  • čištění spalin z kotlů

Pracovní tlak 25 až 42 bar. Výkon motoru 155 až 815 kW.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat

 Stacionární kompresory - Bezolejové - Zubové

Atlas Copco - kompresory

Zubové bezmazné rotační kompresory řady ZR a ZT patří mezi jednu z několika technologií výroby stlačeného vzduchu. Tato technologie má ale své limity ve výkonu elektromotoru a to do 55 kW. Vhodné použití je např. v potravinářském, nebo farmaceutickém průmyslu.

Bez ohledu na místní podmínky, kompresory ZR a ZT produkují certifikovaný vzduch bez sebemenšího obsahu oleje, což chrání vaše kritické procesy a produkty.

Pracovní tlak 7,5 až 10 bar. Výkon motoru 15 až 55 kW.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat

 Stacionární kompresory - Bezolejové - Spirálové

Atlas Copco - kompresory

Spirálové kompresory jsou součástí naší řady bezmazných vzduchových technologií. Jednotky SF a SF+ jsou certifikovány pro třídu 0 (ISO 8573-1) – stlačený vzduch zcela bez příměsí oleje. Spirálové kompresory SF a SF+ běží na nízké otáčky, a proto jsou velmi tiché při provozu: pouhých 53 dB(a ). Díky tomu je spirálový kompresor tišší než jiné technologie, jako jsou pístové kompresory. Jednotky SF a SF+ mají malé rozměry, takže jsou vhodné pro stále menší pracovní prostory (například laboratoře a zubní ordinace), které stále vyžadují špičkovou kvalitu vzduchu.

Pracovní tlak 8 až 10 bar. Výkon motoru 1,5 až 22 kW.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat

 Stacionární kompresory - Bezolejové - Pístové

Atlas Copco - kompresory

Řady LFx, LF a LZ patří mezi spolehlivé, pístové bezmazné kompresory Atlas Copco.  Jsou robustní, energeticky účinné a mají nízké nároky na údržbu. Cenou za jejich vysoký výkon je však obvykle vysoká hladina hluku a omezené možnosti řízení. Model LZ společnosti Atlas Copco tento kompromis eliminuje. Model LZ, jeden z nejkomplexnějších bezmazných pístových kompresorů na trhu, splňuje vaše potřeby na stlačený vzduch.

Pracovní tlak 4 až 10 bar. Výkon motoru 0,55 až 15 kW.

Vysokotlaké bezmazné pístové kompresory řady HX, HN a P

Tyto kompresory dodávají vzduch bez sebemenšího obsahu oleje pro vysokotlaké aplikace.  Flexibilní konstrukce jednotek je určena pro širokou škálu aplikací a odvětví, jako jsou potravinářský a energetický průmysl, laboratoře nebo při výrobě elektroniky.

Pracovní tlak 10 až 42 bar. Výkon motoru 37 až 230 kW.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat

 


Mobilní kompresory Atlas Copco

Atlas Copco - kompresory

Mobilní kompresory Atlas Copco byly speciálně navrženy do těžkých provozů a jsou nepostradatelné při pískování, tryskání a práci v lomech. Mohou posloužit při aplikaci zafukování optických kabelů nebo v kombinaci s pneumatickým nářadím, jako jsou vrtačky, pěchovačky a jiné. Všechny mobilní kompresory splňují současné evropské předpisy týkající se bezpečnosti, výfukových emisí a hluku.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat

 


Dmychadla Atlas Copco

Atlas Copco - kompresory

Dmychadla lze použít pro různé procesy. Typické nízkotlaké aplikace zahrnují provzdušňování, fermentaci, pneumatickou dopravu a ohřev nebo chlazení materiálů. Tyto aplikace se vyskytují v různých odvětvích, jako je výroba cementu, potravinářský průmysl a výroba nápojů a čištění odpadních vod. Každá aplikace, která vyžaduje stlačený vzduch o nízkém tlaku v rozsahu 0,3 až 1,7 bar, může být energeticky účinnější výměnou vzduchového kompresoru za vzduchové dmychadlo.

Nabízíme vám různé technologie, jako jsou technologie kladného posunu (šroubová dmychadla a Rootsova dmychadla) a odstředivé technologie (vysokorychlostní turbo dmychadla a vícestupňová dmychadla). Všechny naše bezmazné technologie vzduchových dmychadel jsou navrženy tak, aby vám poskytly kvalitní vzduch a maximální dobu provozuschopnosti procesu, a zaručily tak kvalitu vašeho koncového produktu.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat

 


Generátory dusíku Atlas Copco

Přestaňte se spoléhat na dodávku plynného dusíku od dodavatelů z řady třetích stran a vyrábějte si vlastní, pomocí jednoho z našich generátorů plynu. Zajistěte si tak dostupnost plynu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Princip činnosti generátoru dusíku je založen na technologii cyklické tlakové adsorpce využívající uhlíková molekulární síta, která selektivně oddělují kyslík od dusíku. Hlavními přednostmi jsou:

  • Výrazně snižuje náklady na jednotku dusíku.
  • Poskytuje přesnou čistotu a množství dusíku, které vaše aplikace vyžadují.
  • Šetří místo, protože není nutné skladovat objemné dusíkové nádoby.
  • Odstraňuje problémy s logistikou (objednávání, manipulace, skladování zakoupeného N2).
  • Zvyšuje bezpečnost odstraněním nebezpečí na pracovišti souvisejících s tlakovými lahvemi nebo zkapalněným plynem.
  • Při kombinaci výroby dusíku na místě s možností využití odpadního tepla u kompresorů umožňuje výrobu skutečně zeleného dusíku.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat

 


Elektrocentrály Atlas Copco

Atlas Copco - kompresory

Atlas Copco se kromě stlačeného vzduchu dlouhodobě věnuje segmentu přenosných a mobilních generátorů. Široký sortiment dokáže uspokojit každého, kdo pracuje s elektrickými zařízeními mimo přístup k rozvodné síti.

V nabídce jsou jak malé turistické benzínové elektrocentrály tak i vysoce výkonné, vícenapěťové vznětové mobilní generátory o výkonu až 560 kW.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat

 

© Copyright 2022 Biller&Burda, BM Systém, All Rights Reserved